Naprawa układu kierowniczego - -
Naprawa układu kierowniczego
Układ kierowniczy w aucie ma wpływ przede wszystkim na sposób prowadzenia samochodu, jak i na bezpieczeństwo na drodze. Warto dbać o jakość i stan poszczególnych elementów układu kierowniczego, by mieć w każdej chwili pewność i kontrolę nad autem podczas jazdy.
Jakie są objawy uszkodzonego układu kierowniczego?
Do najczęściej występujących usterek w układach kierowniczych zalicza się luz na drążku kierowniczym, luz na końcówce drążka kierowniczego czy wyciek oleju z pompy układu wspomagania. Wszystkie te objawy są bardzo niepokojące i powinny wiązać się z szybką wizytą w profesjonalnym warsztacie samochodowym.
Poważne prace związane z demontażem układu zawsze powinny być zakończone wykonaniem pomiarów geometrii przedniego zawieszenia. Są jednak czynności możliwe do wykonania przez użytkownika pojazdu. Należą do nich wymiana końcówek drążków kierowniczych, wymiana gumowych osłon przekładni kierowniczej, dolanie płynu do zbiorniczka wspomagania, regulacja naciągu paska pompy wspomagania oraz odpowietrzenie układu wspomagania.
Sprawność układu kierowniczego ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy, dlatego mechanik podejmujący się naprawy bierze na siebie szczególną odpowiedzialność. Jeśli zawiedzie „załatany” prowizorycznie silnik albo skrzynia biegów, klient będzie musiał wezwać pomoc drogową. Warto więc odwiedzić profesjonalnych mechaników, którzy ocenią stan układu kierownicze i zaproponują korzystną naprawę uszkodzonych elementów.

Wypróbuj autohelp24!
Nie znalazłeś interesującego warsztatu?
Stwórz zgłoszenie, poczekaj na najlepsze oferty od okolicznych mechaników i nie martw się o auto.Załóż profil tutaj i przekonaj się jak łatwo zadbać o auto.
Przejrzysty podział usług służy każdemu!
Zobacz też > -
Rejestracja nic nie kosztuje
The bedding was hardly able to cover it and seemed ready to slide off any moment. A collection of textile samples lay spread out on the table - Samsa was a travelling salesman.
Załóż konto