Powłoki ochronne - -
Powłoki ochronne
Obecnie nakładanie powłok ochronnych na lakier jest coraz popularniejszą usługą. Nowe auta wyjeżdżają z nimi tak naprawdę już z salonu, a starsze dzięki nim są odpowiednio zabezpieczone i gotowe do dalszej eksploatacji.
Jaką powłokę ochronną założyć na lakier?
Powierzchowne uszkodzenia lakieru bezbarwnego powodują matowienie, a także powstawanie rysek i hologramów. Głębsze uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzenia lakieru bazowego (kolorowego) i są bardzo widoczne. Najgłębsze prowadzą nawet do powstawania korozji. Jedną z najgorszych rzeczy, która może spotkać właściciela samochodu, jest łuszczenie się lakieru bezbarwnego.
Na rynku wyróżnia się kilka powłok ceramicznych. Która jest najlepsza? O to warto zapytać doświadczonego detailera, który trafnie podpowie, jaką powłokę ochronną najlepiej jest położyć na konkretny rodzaj i stan lakieru. Położenie powłoki poprzedza odpowiednie przygotowanie lakieru. Jest to długotrwały proces, który powinien zostać przeprowadzony po kolei, tak, by w pełni zadbać o lakier samochodu.
Najpopularniejsza wciąż pozostaje powłoka ceramiczna. Ma ona formę płynną. Po nałożeniu na powierzchnię lakieru powłoka ceramiczna krystalizuje i tworzy skuteczną warstwę ochronną. Powłoki ceramicznej nie można usunąć żadnym środkiem chemicznym i nie można jej zmyć. W razie potrzeby należy ją usunąć mechanicznie.
Warto pamiętać, że na rynku są również specjalne powłoki ochronne na felgi – je również można profesjonalnie zabezpieczyć przed zabrudzeniami czy otarciami.

Wypróbuj autohelp24!
Nie znalazłeś interesującego warsztatu?
Stwórz zgłoszenie, poczekaj na najlepsze oferty od okolicznych mechaników i nie martw się o auto.Załóż profil tutaj i przekonaj się jak łatwo zadbać o auto.
Przejrzysty podział usług służy każdemu!
Zobacz też > -
Rejestracja nic nie kosztuje
The bedding was hardly able to cover it and seemed ready to slide off any moment. A collection of textile samples lay spread out on the table - Samsa was a travelling salesman.
Załóż konto