Kilka wskazówek, jak uchronić samochód przed kradzieżą

Zastanawiasz się jak zabezpieczyć swój samochód przed kradzieżą? Sprawdź kilka przydatnych sposobów na zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżami.

Znajomość najczęstszych rodzajów kradzieży i umiejętność zidentyfikowania oznak, że złodziej szykuje się do kradzieży pojazdu, może zmniejszyć ryzyko utracenia mienia. Według policyjnych statystyk samochody są częściej kradzione z miejsc takich jak publiczne parkingi, skrzyżowania przy bankomatach i stacje benzynowe . 

Poniżej kilka przydatnych wskazówek, które mogą uchronić Cię przed złodziejem:

  • Sprawdź przestrzeń pod autem i środek przed wejściem.
  • Nie podróżuj samodzielnie, zwłaszcza po zmroku.
  • Nie przestawaj udzielać pomocy nieznajomym.
  • Jeśli masz wrażenie, że coś jest nie tak, odejdź. Zaufaj instynktowi.
  • Jeśli zauważysz, że nieznana osoba zbliża się do ciebie, jedź ostrożnie.
  • Jeśli musisz się zatrzymać, w razie potrzeby daj sobie dużo miejsca na manewrowanie samochodem.
  • Nie parkuj w miejscu o słabej widoczności.
  • Zawsze wyłączaj silnik, gdy wysiadasz z samochodu, bez względu na to, jak szybko będziesz.
  • Nie zostawiaj kluczy przy drzwiach wejściowych w domu.

Zmniejsz ryzyko kradzieży samochodu 

1. Użyj elektronicznej niani w samochodzie

To nieoczekiwane urządzenie antykradzieżowe, które możesz mieć w swoim pojeździe, ponieważ pozwala słyszeć, co dzieje się w samochodzie. Jeśli ktoś otworzy drzwi samochodu lub spróbuje uruchomić silnik, usłyszysz to. 

2. Owiń kluczyki do samochodu w folię aluminiową

Chroń swoje klucze przed atakami „przekaźnika”, owijając je metalowym materiałem, aby zablokować sygnały. Istnieją urządzenia, które złodzieje mogą wykorzystać do przechwycenia sygnału kluczyków samochodowych bez Twojej wiedzy. Gdy sygnał z twoich kluczyków zostanie przejęty, złodziej może uzyskać dostęp do twojego samochodu. Ne wieszaj kluczy blisko drzwi wejściowych, zamiast tego umieść je w folii, w portfelu Faradaya, kuchence mikrofalowej, a nawet lodówce. 

3. Oznacz swoje okno swoim numerem VIN

Jest to niedroga usługa, która może znacznie zmniejszyć ryzyko kradzieży samochodu. Numer VIN można wygrawerować na tylnej szybie bocznej po stronie kierowcy, szybie bocznej lub obu. 

4. Ukryj stary zasilany tablet lub telefon w samochodzie

Gdy musisz zostawić swój pojazd w miejscu, w którym nie masz pewności co do bezpieczeństwa, umieść stary telefon lub tablet zsynchronizowany z kontem Google w miejscu, w którym nie będzie widoczny w samochodzie. Umożliwi to śledzenie samochodu za pomocą funkcji „Znajdź mój telefon”, jeśli Twój telefon lub tablet jest połączony z Wi-Fi. 

5. Podczas parkowania trzymaj opony zwrócone do krawężnika

Kiedy koła twojego samochodu są skierowane w stronę krawężnika, złodziejom trudniej jest manewrować pojazdem w celu jego kradzieży. Jest to szczególnie ważne, jeśli korzystają z lawety. Jeśli kradzież Twojego samochodu wymaga więcej czasu i komplikacji, jest mniej prawdopodobne, że stanie się celem. 

6. Użyj więcej niż jednej metody

Rozważ zainstalowanie lokalizatora GPS w mało prawdopodobnym miejscu w pojeździe, jednocześnie korzystając z blokady kierownicy. Ta strategia może odwrócić uwagę złodzieja, ponieważ prawdopodobnie nie będzie szukał innego urządzenia ochronnego po pokonaniu pierwszej przeszkody. 

7. Utrzymuj swój pojazd w czystości i dbaj o niego

Kiedy potencjalny złodziej samochodów zobaczy, że Twój pojazd jest utrzymywany w doskonałym stanie, założy, że masz skuteczny system alarmowy i GPS, aby znaleźć swój pojazd, jeśli zostanie skradziony. Utrzymanie samochodu w najlepszym stanie może być środkiem odstraszającym. 

8. Zainstaluj szybkozłączkę do kierownicy!

Zabierz ze sobą kierownicę, gdy parkujesz samochód. Przestępca nie zajdzie daleko bez kierownicy. 

Kradzież samochodu to sytuacja, na którą nikt nie jest w stanie w pełni się przygotować. Mamy nadzieję, że ten problem nigdy nie spotka akurat Ciebie i że nasze wskazówki pozwolą maksymalnie zminimalizować prawdopodobieństwo kradzieży twojego auta.